Utworzenie sieci ścieżek rowerowych wokół Jeziora Zegrzyńskiego wraz z odcinkami uzupełniającymi na terenie gmin: Nieporęt, Serock i Wieliszew

Dofinansowanie
Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu III: Fundusze Europejskie na rozwój mobilności miejskiej na Mazowszu Działanie 3.2: Mobilność miejska ZIT

Program Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021-2027

Wartość całkowita projektu
65 014 940,56 PLN

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich
32 507 470,26 PLN

Planowany okres realizacji
 10.2024 – 12.2027

Opis
W ramach projektu zostaną zaprojektowane , a następnie wybudowane kolejne odcinki ścieżek rowerowych w miejscowościach: Zegrze Południowe, Nieporęt, Rynia i Białobrzegi.

Koszty dokumentacji projektowych, budowa i nadzór inwestorski tego zadania dla Gminy Nieporęt to ok 14 mln zł. W wyniku realizacji projektu wybudowana zostanie infrastruktura rowerowa o długości ponad 24 kilometrów w tym ok. 7,5 km na terenie naszej gminy.

Projekt zakłada budowę nowych odcinków dróg rowerowych w sołectwach Nieporęt, Białobrzegi, Rynia i Zegrze Południowe. W Ryni wzdłuż ulicy Wczasowej pomiędzy ulicami Spacerową i Główną zostanie wybudowana ścieżka o długości 1,36 km. Kolejny odcinek o długości 1,94 km powstanie wzdłuż zapory bocznej Jeziora Zegrzyńskiego pomiędzy ul. Główną, a ul. Wczasową w Ryni.

Modernizacji zostanie poddany odcinek drogi rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Wojska Polskiego pomiędzy stacją benzynową, a włączeniem w istniejącą ścieżkę w Białobrzegach. Ostanie dwa odcinku zostaną wybudowane w Zegrzu Południowy. Pierwszy powstanie wzdłuż wewnętrznej drogi równoległej do ulicy Warszawskiej na odcinku pomiędzy ul. Zegrzyńską a ul. Rybaki. Drugi odcinek wybudowany zostanie wzdłuż rzeki Narew (wał) na odcinku od ul. Rybaki do granicy Gminy Nieporęt z Gminą Wieliszew. Powstanie tu ścieżka rowerowa o długości 2,19 km oraz ponad
półkilometrowy ciąg pieszo-rowerowy.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie