Gminne Święto Niepodległości
Jako pierwsze pojawiły się wojskowe samochody opancerzone, SKOT, dodge, willys i samochody zwiadowcze. Wypełnione przedszkolakami, oferowały krótkie przejażdżki po terenie. Na stolikach pod namiotami zorganizowany został pokaz uzbrojenia strzeleckiego z lat 1914 – 1945. Duże zainteresowanie wzbudzał karabin maszynowy MG 42 na lawecie. Ale największą atrakcję stanowiła strzelnica z replikami broni powojennej – M 15 i AK 47. Pod nadzorem obsługi, członków Muzealnej Grupy Rekonstrukcyjnej, można było sprawdzić celność oka i sprawność ręki. Przez wiele godzin po Placu Wolności krążyły gromady dzieci machając biało-czerwonymi flagami i balonami w tych samych kolorach, rozdawanych przez pracowników Urzędu Gminy. O godzinie 13 w Białobrzegach spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, radni, sołtysi oraz uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego by złożyć kwiaty pod pomnikiem Piłsudczyków.
Szkoła Podstawowa im. B. Tokaja w Nieporęcie przygotowała uroczystą akademię, z programem artystycznym w wykonaniu uczniów. Msza święta w intencji Ojczyzny miała miejsce w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Nieporęcie, a uczestniczyły w niej, obok zaproszonych gości i oficjalnych delegacji, poczty sztandarowe: Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, Związku Kombatantów RP i BWP Koła Powiatowego w Legionowie, OSP z Nieporętu, Kątów Węgierskich i Wólki Radzymińskiej, Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym, gminnych szkół podstawowych w Białobrzegach, Nieporęcie, Wólce Radzymińskiej i Józefowie oraz 329. Warszawskiej Drużyny Harcerskiej. Mszę zakończył program artystyczny w wykonaniu chóru z Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym.
Przemarsz pocztów sztandarowych oraz Kompanii Honorowej CSŁiI w Zegrzu pod Dąb Wolności rozpoczął oficjalną część uroczystości. Głos zabrał wójt Maciej Mazur, a następnie Apel Pamięci odczytał major Krzysztof Palewski. Po salwie honorowej delegacje złożyły kwiaty przy pomniku, a w górę poszybowały białe i czerwone lampiony. Nie był to jeszcze koniec uroczystości. Wspólnie z zespołem Młodzież 50+ ze Stanisławowa Drugiego można było śpiewać żołnierskie piosenki, grzejąc się przy ognisku i kosztując znakomitej grochówki.